ŞEHİTLERİMİZ SAYGIYLA VE DUALARLA ANILDI

Yerköy'de Çanakkale Zaferi'nin 101. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle anma programı düzenlendi.
Anma programına Kaymakam Nevzat ŞENGÖK, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, Cumhuriyet Savcısı Semih Şimşir, İlçe Jandarma Komutanı Abidin Işlak, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Pakel, Daire müdürleri, Şehit Aileleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Şehitlikte saygı duruşuve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından çelenklerin sunulması ile başlayan programda, Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi. Program daha sonra Bozok Üniversitesi Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu konferans salonunda devam etti.
Adalet Meslek Yüksek Okulunda Yerköy Şehit Sedat Nezih Özok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda açılış konuşması yapan Okul Müdürü Ülker Abbasoğlu; 'Biz bugün burada bir daha dönmemek üzere gidenleri, tarihin yazdığı en gerçek en şerefli kahramanları şehirtlerimizi yad etmek üzere huzurunuzdayız. Bebeğini sevmeden, ona isim vermeden, bu kutsal toprağın kara bağrına düşen fidanlardır onlar. Tüfeğine yar, mezarına bahar diyenlerdir. Ölümün üstüne bilerek gidenlerdir. Kendileri cihan, öyküleri birer destandır. Türk Vatanının ve milletinin ebedi varlığı, devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnet, şükran duygularımla bir kez daha anıyoruz'dedi.

Daha sonra Çanakkale Zaferi'ni konu alan tiyatro gösterileri sergilendi. Oldukça duygu dolu anların yaşandığı program Çanakkale Zaferi temalı resim şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.