ŞEHİT MUZAFFER TUFANER DUALARLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Şırnak'ın İdil ilçesinde terör örgütü mensuplarına yönelik sürdürülen operasyonlar sırasında şehit olan Özel Harekat Polisi 3 çocuk babası 43 yaşındaki Muzaffer Tufaner, Yerköy İlçemizin Saray Köyünde dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Şehidimiz Özel Harekât Polisi Muzaffer Tufaner için ikindi namazını müteakip Saray Köyü Camide cenaze töreni düzenlendi.

Törene; Vali Abdulkadir Yazıcı, Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, şehidimizin yakınları ve binlerce vatandaş katıldı.

43 Yaşında Şehadet Şerbetini İçti

Törende, 43 yaşında şehadet şerbetini içen Şehidimiz Özel Harekât Polisi Muzaffer Tufaner'in öz geçmişinin okunmasının ardından, Yozgat İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu cenaze namazını kıldırdı. Kılınan cenaze namazından sonra Şehidimiz Özel Harekât Polisi Muzaffer Tufaner Saray Köyü Mezarlığında toprağa verildi.

Bayrak Şehidimizin Eşine Teslim Edildi

Şehidimiz Özel Harekât Polisi Muzaffer Tufaner'in cenaze töreni sonunda Vali Abdulkadir Yazıcı şehit tabutunun üzerindeki Türk Bayrağını; '20 yılı aşkın beraber yaşadığınız eşiniz şehadet mertebesine erdi. Şehidimiz ruhunu Mevla'ya teslim etmeden önce kendi intikamını da alarak, kendisine kurşun sıkan bütün vatan hainlerini bertaraf ederek öyle şehadet mertebesine erdi. Bu şekil bir şehadet mertebesini kazanmasından dolayı başta babası ve ailesi olmak üzere ne kadar iftihar etseniz azdır. Şehidimiz Cenab-ı Hakkın kullarına nasip ettiği en yüksek mertebe olan alâ-yi illiyyîn giderken; kendisine, bu vatana, bu millete kasteden hainleri de esfel-i sâfilîn gömdü. O kahramanca savaştı aynen Peygamber Efendimizin ordusundaki Mus'ab bin Umeyr gibi; aynen Ulubatlı Hasan gibi. Şehidimiz Türk Bayrağının şan ve şerefi uğruna canını feda etti. Mevla rahmet eylesin' sözleriyle şehidimizin Eşi Menduha Tufaner'e teslim etti.

Taziye Ziyareti

Cenaze töreni sonrasında; Vali Abdulkadir Yazıcı, Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, şehidimizin babası Ali Tufaner, annesi Ayten Tufaner ve eşi Menduha Tufaner'e taziye ziyaretinde bulundu.