27. VERGİ HAFTASI KUTLANIYOR.

Yurt genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanan Vergi Haftası etkinliklerine ilçemizde de start verildi. Bu yıl 27.si kutlanan vergi haftası etkinlikleri Yerköy Atatürk anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Yerköy Vergi Dairesi Müdürü Hakan Ablaklı ve personeli, "Vergi Haftası" etkinlikleri kapsamında Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu'nu ve mükellef ziyaretlerinde bulundu.

Yerköy Vergi Dairesi Müdürü Hakan Albaklı ve Yerköy Vergi Dairesi personelleri, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında önce Atatürk anıtına çelenk sundu daha sonra Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök ve Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu'nu makamında ziyaret etti. Vergi Haftası etkinliklerinin vergi bilincini oluşturmak için düzenlendiğine işaret eden Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, "Bir ülkedeki sağlık, eğitim ve güvenlik gibi kamu hizmetlerinin sağlanması için vergi büyük önem taşıyor. Kamu hizmetlerinin ana kaynağı vergidir.'dedi.Resmi Kurum ziyaretlerinin ardından Yerköy Vergi Dairesi Müdürü Hakan Ablaklı ve Yerköy Vergi Dairesi personelleri, Yerköy'de hizmet veren bazı esnafları ziyaret ettiler.